Educator de seară pentru București

Contract: Perioadă nedeterminată

Responsabilitățile postului:

  • Inițiază și susține toate activitățile desfășurate în timpul programului său de lucru cu participanții la programe (educaționale, de relaxare, ludice, sportive, lucrative, gospodărești, artistice etc.), în baza unei planificări aprobate și a unui program bine stabilit
  • Supraveghează cu atenție toți participantii la programe aflați în centru în timpul programului său de lucru
  • Depune toate eforturile în vederea construirii și dezvoltării unei relații costructive și sănătoase cu fiecare participant la programe
  • Sub îndrumarea asistentului medical și cu respectarea riguroasă a schemei de tratament indicată fiecărui participant la programe, administrează medicația necesară în timpul programului de lucru
  • Este responsabil cu verificarea igienei personale a tinerilor și cu distribuirea necesarului pentru respectarea regulilor de igienă personală și vestimentară; verifică și atenționează cu privire la aspectul fizic, inclusiv vestimentație, echipament de lucru, lenjerie de pat, curățenie în dormitoare și în spațiile de zi
  • Sprijină și informează participanții la programe pentru a avea un stil de viață sănătos, se asigură de respectarea normelor igienico-sanitare
  • Informează imediat conducerea centrului și asistentul medical în situațiile în care constată deteriorarea stării de sănătate a unuia dintre participantii la programe sau debutul unor boli; în situațiile care impun o astfel de măsură, solicită o ambulanță la sediul centrului
  • Folosește utilitățile cu responsabilitate și educă participanții la programe în acest sens
  • Susține activitatea în celelalte centre din București, pe perioada concediilor.

Candidatul ideal:

  • Studii medii/superioare (dar cu obligativitate calificare/specializare acreditată în domeniul profesional abordat socio-pedagogic, educațional)
  • Experiență specifică în lucrul cu tinerii - minim 1 an
  • Gestionarea bună a resurselor
  • Abilitate de comunicare și bună relaționare
  • Abilitate de a lucra în echipă și spirit de echipă
  • Capacitate de a lucra independent
  • Capacitate de a rezolva problemele, în limitele de competență ale postului
  • Creativitate, empatie și implicare
  • Concentrare pe sarcină, autoevaluare.

Beneficii:

  • Salariu fix și tichete de masă
  • Bonus de ziua de naștere și tort aniversar
  • Tichete cadou de Paște și Crăciun
  • Al 13-lea salariu
  • O zonă de activitate provocatoare, cu mult spațiu pentru inițiativă proprie și posibilități de dezvoltare
  • Asigurare medicală privată și un pachet de analize gratuite, anual
  • Acces gratuit la traininguri și cursuri de specialitate
  • Posibilitatea de a lucra într-o echipă dinamică și focusată pe rezultat
  • Satisfacția de a contribui la dezvoltarea durabilă a societății
  • Program de lucru: Luni-Vineri 14:00- 22:00.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV însoțit de o scrisoare de intenție până la data de 31.08.2024, la adresa de e-mail: roxana.teodorescu@concordia.org.ro. Vă rugăm menționați în subiectul mesajului: Educator București.

Vor fi contactate numai persoanele care îndeplinesc cerințele menționate și sunt selecționate pentru interviu. Pentru detalii suplimentare puteți suna la Roxana Teodorescu | Manager Resurse Umane | T +40 733103044.

CONCORDIA este o organizație care protejează copiii de orice formă de abuz sau comportamente inadecvate și are o politică funcțională de protecție a copilului.

Este strict interzis abuzul fizic și psihologic și neglijarea copiilor și tinerilor beneficiari ai organizației! Angajatul/a va respecta cu strictețe Politica de Protecție a Copilului a Organizației și Codul său de Conduită, în caz contrar el/ea va suporta consecințele prevăzute în Regulamentul de ordine interioară al organizației, Codul Muncii sau Codul penal, în funcție de rezultatele investigațiilor realizate intern sau de către autoritățile de aplicare a legii.

Aplicând pentru aceste poziții, sunteți de acord că datele transmise să fie procesate în vederea realizării selecției. Mai multe detalii privind politica de confidențialitate găsiți aici